Jan Hamáček mluvil v Arménii o navýšení obchodní výměny

4. 12. 2015  |  Aktuálně

thn-img56603bf365564.jpg

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček se společně s dalšími členy delegace české dolní komory setkal v Arménii s předsedou Národního shromáždění Galustem Sahakyanem, s předsedou vlády Hovikem Abrahamjanem a prezidentem Seržem Sargsjanem.

 "Vztahy obou zemí jsou na politické úrovni poměrně intenzivní, zaostává však obchodní výměna. Obě země si přitom mají navzájem co nabídnout. Věřím, že tato cesta obchod oživí,“ uvedl Jan Hamáček. Kromě automobilů bychom mohli exportovat velke investiční celky, agregáty, produkty strojního průmyslu nebo težké vozy. Tématem jednání byla i situace v Evropě i v oblasti postsovětských republik.
 
Kromě jednání s ústavními činiteli delegace navštívila například Brjusovovu Státní jazykovou univerzitu,kde měl Jan Hamáček přednášku na téma evropské integrace a postsovětských republik, nebo katolikise všech Arménů Kerekina II.

Galerie

Komentáře
Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: