Jan Hamáček se účastní 4. parlamentních dní v Paříži

5. 2. 2016  |  Aktuálně

thn-img56b37490ecc54.jpg

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vede delegaci, která se účastní 4. parlamentních dní OECD. V Paříži Jan Hamáček při té příležitosti jednal mimo jiné i s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou.

4. parlamentní dny jsou zaměřené na energetiku, aktuální ekonomické trendy a státní správu. „Předpokládám, že především diskusi o financování politických stran přeneseme do českého prostředí. Zaznělo zde několik podnětů, kterými se můžeme inspirovat,“ uvedl předseda PSP ČR Jan Hamáček.

Jan Hamáček se před zahájením 4. parlamentních dní setkal na jednání také s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou. Hovořili zejména o dvou připravovaných hodnotících zprávách OECD zaměřených na Českou republiku. První z nich je Hospodářský přehled ČR, který bude generální tajemník prezentovat v České republice počátkem června a druhou je pak Vyhodnocení rozvojové spolupráce ČR (tzv. peer review). Obě zprávy jsou velmi důležité pro vnímání ČR zejména mezi investory.

V předvečer 4. parlamentních dní se předseda Poslanecké sněmovny sešel s předsedou Národního shromáždění Francouzské republiky Claudem Bartolonem. "Mluvili jsme o vzájemné meziparlamentní spolupráci i o aktuální situaci v Evropě. Konstatovali jsme, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou na výborné úrovni," uvedl po setkání Jan Hamáček. "Pana Bartoloneho jsem mimo jiné pozval do ČR, aby se zúčastnil chystaného zasedání předsedů parlamentních komor ze zemí V4," doplnil předseda Poslanecké sněmovny. Večer Jan Hamáček jednal ještě s francouzským šéfem poslaneckého klubu socialistů Bruno Le Rouxem.

Galerie

Komentáře
Kalendář akcí

Tiskové zprávy

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje:

16. 11. 2015

Kondolence Jana Hamáčka rodinám obětí teroristických útoků ve Francii

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček zaslal kondolenční dopis předsedovi Národního shromáždění Francouzské republiky panu Claudu Bartolonemu. Odsoudil v něm teroristické útoky a vyjádřil úpřímnou soustrast rodinám obětí.

4. 11. 2015

Kondolence předsedy PSP ČR rodinám obětí letecké tragédie

Předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jan Hamáček zaslal kondolenční dopis předsedovi Státní dumy Federálního shromáždění Ruské Federace Sergeji Jevgenjeviči Naryškinovi. Vyjádřil v něm zármutek nad zmařením mnoha lidských životů při tragickém leteckém neštěstí.