Jan Hamáček se účastní 4. parlamentních dní v Paříži

5. 2. 2016  |  Aktuálně

thn-img56b37490ecc54.jpg

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček vede delegaci, která se účastní 4. parlamentních dní OECD. V Paříži Jan Hamáček při té příležitosti jednal mimo jiné i s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou.

4. parlamentní dny jsou zaměřené na energetiku, aktuální ekonomické trendy a státní správu. „Předpokládám, že především diskusi o financování politických stran přeneseme do českého prostředí. Zaznělo zde několik podnětů, kterými se můžeme inspirovat,“ uvedl předseda PSP ČR Jan Hamáček.

Jan Hamáček se před zahájením 4. parlamentních dní setkal na jednání také s generálním tajemníkem OECD Angelem Gurríou. Hovořili zejména o dvou připravovaných hodnotících zprávách OECD zaměřených na Českou republiku. První z nich je Hospodářský přehled ČR, který bude generální tajemník prezentovat v České republice počátkem června a druhou je pak Vyhodnocení rozvojové spolupráce ČR (tzv. peer review). Obě zprávy jsou velmi důležité pro vnímání ČR zejména mezi investory.

V předvečer 4. parlamentních dní se předseda Poslanecké sněmovny sešel s předsedou Národního shromáždění Francouzské republiky Claudem Bartolonem. "Mluvili jsme o vzájemné meziparlamentní spolupráci i o aktuální situaci v Evropě. Konstatovali jsme, že vztahy mezi oběma zeměmi jsou na výborné úrovni," uvedl po setkání Jan Hamáček. "Pana Bartoloneho jsem mimo jiné pozval do ČR, aby se zúčastnil chystaného zasedání předsedů parlamentních komor ze zemí V4," doplnil předseda Poslanecké sněmovny. Večer Jan Hamáček jednal ještě s francouzským šéfem poslaneckého klubu socialistů Bruno Le Rouxem.

Galerie

Komentáře
Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: