Jan Hamáček vystoupil na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE

1. 6. 2017  |  Aktuálně

thn-img592d763410f50.jpg

Na zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění Rady Evropy, které se uskutečnilo v budově českého Senátu, vystoupil také předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček.

"Připomněl jsem mimo jiné, že Rada Evropy sehrála důležitou roli po roce 1989, protože byla jednou z vůbec prvních evropských institucí, do kterých jsme byli přijati," uvedl Jan Hamáček. 

Česká republika v současné době předsedá, historicky už podruhé, Výboru ministrů Rady Evropy. Na dnešním zasedání Stálého výboru Parlamentního shromáždění RE byly mimo jiné prezentovány priority našeho předsednictví, mezi které patří například ochrana lidských práv osob patřících ke zranitelným či znevýhodněným skupinám. České předsednictví trvá od května do listopadu 2017.

Galerie

Komentáře
Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: