Namísto neofašistů zatkla policie pokojné demonstranty

2. 5. 2007  |  Aktuálně

Mladí sociální demokratéAktuálně - interpelace na ministra Langra

Ve frašku se změnil zásah policie při prvomájovém průvodu neofašistů v Praze. Organizace Národní sjednocení a Vlastenecká fronta pochodovaly přes most Legií před velvyslanectví Spojených států.

Na schodech na Střelecký ostrov pokojně stála skupinka Mladých sociálních demokratů, která tak chtěla vyjádřit svůj nesouhlas a znepokojení nad opětovným růstem nenávistných ideologií. Tato skupinka byla nejdříve neofašisty brutálně napadena, čemuž na místě přítomná jednotka Policie ČR nezabránila, a poté byli všichni přítomní Mladí sociální demokraté zatčeni a převezeni na celu předběžného zadržení. Během zadržení na policejní stanici byli nuceni se vysvléknout donaha a jinak ponižováni. Propuštěni byli až po několika hodinách.

V Brně byla obdobná demonstrace extremistů nejprve zakázána, a poté rozehnána. Pražská policie nejenže zákrok profesionálně nezvládla a extremistům spíše poskytovala ochranu a "prorážela cestu", ale navíc pozatýkala ty, kteří se ničeho nedopustili. Lze jen doufat, že odpovědné orgány situaci důkladně vyšetří a vyvodí z tohoto nepovedeného zásahu příslušnou personální zodpovědnost. Otázkou zůstává, kolik dalších takovýchto excesů ještě potřebujeme, než naše policie a její vedení naleznou odvahu razantně zasahovat proti jakýmkoliv projevům sympatií k fašistické či nacistické ideologii.

V příloze naleznete otevřený dopis MSD ministrovi vnitra.

Vyjádření předsedy Mladých sociálních demokratů Petra Dolínka pro server iHNned.cz

Už na Střeleckém ostrově se proti nim postavila třicítka mladých sociálních demokratů. "Nemůžeme dopustit aby tito rasisté zneužívali Svátek práce," brojil šéf juniorské filiálky ČSSD Petr Dolínek. Neměli ale akci ohlášenou, a skončili v policejní cele v Bartolomějské. Tam pak podle Dolínka došlo k šikaně. "Policisté každého z nás přinutili úplně se svléknout a před všemi dělat dřepy," řekl Dolínek. Mluvčí pražské policie Iva Knolová pouze konstatovala: "Policisté jsou oprávněni udělat osobní prohlídku."

Přílohy

Galerie

Komentáře

počet příspěvků: 13, poslední 16. 5. 2007 13:23:30

16. 5. 2007 13:23:30 judo trestni oznameni
8. 5. 2007 13:31:25 John Nacionalisti?
5. 5. 2007 01:10:09 Mirek reakce
4. 5. 2007 19:41:34 Joska Tiskové prohlášení...
4. 5. 2007 19:28:48 Johan_Cruyff ...Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: