Slavnostní otevření víceúčelového hřiště v Bezně

27. 6. 2011

Žáci základní školy v Bezně mají od letošního června nové sportovní hřiště. Ačkoliv je přímo u školní budovy, využívat ho pro široké spektrum sportovních aktivit může i veřejnost.

celý článek

Návštěva u Greenpeace v Brdech

3. 5. 2008

JH BrdyV sobotu 3. května jsem spolu se svým kolegou, středočeským poslancem a starostou Příbrami Josefem Řihákem navštívil aktivisty Greenpeace, kteří protestují na kotě 718 proti plánovanému umístění amerického radaru.

celý článek

Mým kandidátem je Jan Švejnar

29. 1. 2008

JŠ8. února budeme na společné schůzi poslanecké sněmovny a senátu volit nového prezidenta ČR. S blížící se volbou se na mne obracejí spoluobčané i novináři s dotazem, koho budu volit. Proto jasně říkám: "Budu volit Jana Švejnara prezidentem České republiky."

celý článek

EXPO 2010 Šanghaj a interpelace na ministra zahraničních věcí

1. 10. 2007

Expo 2010Moje interpelace na ministra zahraničních věcí Schwarzenberga ohledně přípravy České republiky na výstavu EXPO 2010. Tradice výstavy "Expo" sahá až do roku 1851 (Londýn) a nosným tématem pro rok 2010 v Šanghaji je "Lepší město - lepší život".

celý článek

Dárek pro zelené

20. 6. 2007

Tričko, zdroj iDnes.czBěhem rozpravy před hlasováním o vyjádření nedůvěry vládě České republiky jsem předal poslancům za stranu zelených malý dárek. Tričko s nápisem "I já jsem Čunkův hlas". Chtěl jsem jim tak připomenout, že svojí podporou vládě na sebe berou odpovědnost za to, že místopředseda české vlády, obviněný z korupce zůstává ve své funkci.

celý článek

Proč chce ODS radar

14. 6. 2007

LN logoDebata o umístění radaru amerického protiraketového systému na našem území probíhá v Česku již přes půl roku. Její významnou fází byla nedávná návštěva amerického prezidenta George Bushe v ČR, přičemž diskuse bude dále pokračovat.

celý článek

Příjemná prvomájová oslava

3. 5. 2007

1.májAktualizováno 21.5.2007

Přes tisíc obyvatel Mladé Boleslavi a nejbližšího okolí tak jako v loňském roce přišlo se sociálními demokraty oslavit první máj do přírodního areálu hradu Michalovice. ČSSD si na tomto místě svátek práce připomněla již po šesté a ani tentokrát u toho nechyběl mladoboleslavský poslanec Jan Hamáček.

Záznam z pera senátora Jaromíra Jermáře: První máj na hradě Michalovice

celý článek

Jaké jsou opravdové důvody pro radar?

21. 2. 2007

NMDDeník aktualne.cz informoval o jednání zahraničního výboru Poslanecké sněmovny, kde jsem vznesl otázku na zástupce velvyslanectví USA jaký je hlavní důvod vybudování radarové stanice na našem území.

celý článek

Odpověď ministra dopravy Aleše Řebíčka na moji interpelaci

16. 2. 2007

R10Přináším Vám plné znění interpelace na ministra dopravy Aleše Řebíčka a to včetně originálu. Interpelací se povedlo potvrdit individuální posuzování zpoplatňování úseků dálnic a rychlostních silnic. Stále tedy věřím, že se podaří udržet mladoboleslavských obchvat R10 nezpoplatněný.

celý článek

Stanovisko ČSSD k otázce radarové stanice na území České republiky

3. 2. 2007

V ČSSD proběhla k případnému umístění radarové základny protiraketového systému USA na území České republiky rozsáhlá vnitrostranická diskuse. Tato výměna názorů současně odrážela též postoje voličů a sympatizantů ČSSD. Tato debata ukázala, že eventuální umístění zmíněné základny na českém území je podstatnou částí české veřejnosti přijímáno negativně. Je obecně vnímáno jako otázka, která se podstatným způsobem dotkne zájmů a bezpečnostního postavení naší země, a to nad rámec dosud sjednaných závazků.

celý článekKalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: