Odpověď ministra dopravy Aleše Řebíčka na moji interpelaci

16. 2. 2007  |  Domácí politika

R10Přináším Vám plné znění interpelace na ministra dopravy Aleše Řebíčka a to včetně originálu. Interpelací se povedlo potvrdit individuální posuzování zpoplatňování úseků dálnic a rychlostních silnic. Stále tedy věřím, že se podaří udržet mladoboleslavských obchvat R10 nezpoplatněný.

Vážený pane poslanče,

sděluji Vám své stanovisko k Vaší interpelaci č. 1 l ve věci zrušení nezpoplatněných úseků dálnic a rychlostních komunikací.

Úvodem chci uvést, že naprostá většina současných výjimek, tak jak vyplývají z přílohy č. 2 k vyhlášce č. 527/2006 Sb., byla zavedena již v roce 1997, případně i dříve. Od té doby se též v mnohých případech změnily podmínky oproti době jejich udělení. Protože však Ministerstvo dopravy nechce navrhovat změny bez názoru dotčených regionů, požádal jsem hejtmany krajských úřadů, jakož i vybrané starosty zainteresovaných měst, o sdělení jejich názoru k dané otázce. V případě negativní odpovědi pak o předložení konkrétních důvodů, které jsou podle jejich názoru rozhodující pro ponechání stávajících výjimek.

Teprve poté se zhodnotí jednotlivé případy a rozhodne se o dalším postupu. Případné změny oproti současnému stavu by pak samozřejmě byly podrobeny regulérnímu legislativnímu procesu. Předesílám, že již v současné době mají města možnost, v případě negativních vlivů souvisejících s objížděním vozidel zařazených do mýtného systému, řešit situaci vhodným dopravním značením.

Věřím, že moje odpověď bude dostačující k vysvětlení předmětné problematiky.

S pozdravem Ing. Aleš Řebíček

ministr dopravy

Galerie

Komentáře

počet příspěvků: 1, poslední 3. 1. 2009 11:36:49

3. 1. 2009 11:36:49 nespokojeny ridic zpoplatňování rychlostních silnic


Anketa

Souhlasíte s zavedením šrotovného v ČR?
Počet hlasů: 102

Odkazy


Kalendář akcí

Tiskové zprávy

23. 5. 2010

Jan Hamáček: Kritika od ministra Chmiela je úsměvná

(Praha 23. května 2010) S potěšením jsem zaznamenal, že do této doby zcela nevýrazný ministr pro evropské záležitosti má nějaký názor. To je ale bohužel jediná pozitivní stránka jeho dnešního vystoupení.

12. 11. 2009

Karel Schwarzenberg by měl vysvětlit výši odměn svého náměstka

Na základě informací otištěných v týdeníku Euro č. 44/2009 vyjadřuji vážné znepokojení nad hospodařením ministerstva zahraničních věcí v období Topolánkovy vlády.

12. 8. 2009

Pozvánka na tiskovou konferenci

Kandidáti ČSSD do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky za okres Mladá Boleslav si Vás dovolují pozvat na tiskovou konferenci spojenou se startem volební kampaně. Tisková konference se bude konat v pondělí 17. srpna od 15 hodin na sekretariátě ČSSD Mladá Boleslav, Husova ulice 192.


Prosím počkejte než se můj poslední tweet načte...