Nedostatek dálničních známek

11. 2. 2009

Interpelace na ministra dopravy Ing. Petra Bendla

Vážený pane ministře,

na základě množících se podnětů z mého volebního obvodu si dovoluji obrátit se na Vás formou písemné interpelace ve věci zajištění distribuce dálničních známek do jednotlivých prodejních míst.

celý článek

Interpelace na Ivana Langera + odpověď

22. 9. 2008

Odpověď ministra Langera naleznete v příloze článku --- Vážený pane ministře, nejvyšší státní zastupitelství ve své výroční zprávě za rok 2007 konstatuje, že stav u policejních útvarů vyšetřujících závažnou hospodářskou a finanční kriminalitu je nedobrý. Na vině jsou podle Nejvyššího státního zastupitelství zejména personální změny a nedokončená a prakticky permanentně probíhající změna v organizační struktuře policejních složek. V některých obvodech se stav policistů v činné službě snížil i na méně než polovinu.

celý článek

Odpověď ministra Langra na interpelaci

29. 2. 2008

Pan ministr vnitra odpověděl na mou interpelaci ve věci možného zrušení okresního ředitelství policie v Mladé Boleslavi. Celé znění odpovědi přináším v příloze

celý článek

Přijdeme v Boleslavi o ředitelství policie?

23. 1. 2008

PolicieJiž nějakou dobu se v Mladé Boleslavi mluví o tom, že v rámci reorganizace struktury Policie ČR bude uzavřeno okresní ředitelství policie. Nadřízený policejní orgán by údajně měl sídlit v Mělníku.

celý článekKalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 12. 2012

O Gripenech měl stát jednat dávno, stejně jako o dalších nákupech na ministerstvu obrany

Včerejší oznámení o pokroku v jednáních se Švédskem o prodloužení pronájmu stíhacích strojů JAS-39 Gripen se jeví jako pozitivní zpráva. Ve výsledku je však nutné se ptát, nakolik tato jednání ovlivnily průtahy v zahájení rozhovorů o konečné ceně a také jaký vliv na výslednou podobu obchodu budou mít personální rošády v čele resortu obrany.

27. 11. 2012

Ministr obrany Vondra musí vysvětlit podivný nákup letounů CASA

Kabinet premiéra Mirka Topolánka podle nejnovějších informací rozhodl o nákupu kontroverzních letadel CASA pro Armádu České republiky, aniž by věděl, za jakou částku je zprostředkovatelská firma Omnipol pořídila. Smlouva, na jejímž základě vláda rozhodovala, obsahovala pouze začerněnou částku. Český stát, zdá se, tak zaplatil za letadla Omnipolu 3,5 miliardy korun, i když firma stroje pořídila podstatně levněji.

20. 11. 2012

Vyhazování peněz oknem na obraně nekončí!

Ministerstvo obrany ještě nesplatilo nákupy obrněnců z minulých let a už chystá nákup dalších třiceti vozů nových.