S gripeny jsme zaspali, tvrdí stínový ministr obrany Hamáček

15. 11. 2012  |  Z médií

thn-idnes.jpg

Vyjednávání o ceně dalšího pronájmu stíhacích letounů Jas-39 Gripen měla Česká republika začít ve větším předstihu, tvrdí šéf české delegace při Parlamentním shromáždění NATO a stínový ministr obrany za ČSSD Jan Hamáček. "Teď mohou mít Švédové pocit, že nám nic jiného nezbývá," říká.

celý článek

Ministerstvo obrany? Bezradnost pokračuje

1. 11. 2012  |  Z médií

thn-lidove_noviny_logo.jpg

Ministerstvo obrany v čele s ministrem Alexandrem Vondrou bohužel pokračuje ve svém již tradičním přešlapávání a odmítá pohlédnout nelichotivé realitě v naší armádě do tváře. To poměrně dobře ilustruje nedávno zveřejněný dokument nové obranné strategie České republiky.

celý článek

Partie TV Prima family

28. 5. 2012  |  Z médií

thn-primafamily_velke.jpg

Přepis pořadu TV Prima family ze dne 27. května 2012, hosty byli Alexandr Vondra (ODS), senátor a ministr obrany a Jan Hamáček (ČSSD), poslanec a stínový ministr obrany

celý článek

Rozhovor pro Rádio Česko

20. 1. 2012  |  Z médií

cro_logo.gif

přepis rozhovoru pro Rádio Česko ze dne 17. ledna 2012. Zvukový záznam naleznete ZDE

celý článek

Anketa RESPEKTU: Jak by měly Evropa a Česko zareagovat...

17. 10. 2011  |  Z médií

thn-asopis-respekt.jpg

...na uvěznění Julije Tymošenkové a situaci na Ukrajině?

 

Rozumím tomu, že by paní Tymošenková měla být vyšetřována. Existuje zde totiž reálné podezření, že se jako předsedkyně vlády dopouštěla věcí při nakládání se státními penězi a řízením státu, které by byly v EU nemyslitelné. Souzena však musí být v procesu, jenž by odpovídal evropským standardům, což ten stávající bohužel nebyl. Je tedy sporné, do jaké míry by se měla česká diplomacie či EU v tomto sporu angažovat. Vyjádření nesouhlasu s obecně špatným stavem soudnictví na Ukrajině a podpora úsilí o jeho nápravu je jedna věc. Rozhodně však není namístě podléhat emocím a vnímat Tymošenkovou jako disidenta. Navíc se nedomnívám, že izolace Ukrajiny ze strany EU může být někomu prospěšná.

Jan Hamáček, poslanec ČSSD

celý článek

CASA – opět trpí státní kasa

29. 8. 2011  |  Z médií

thn-casa.jpg

LIDOVÉ NOVINY 5.8.2011 - Situace okolo armádních přepravních letounů CASA C-295M se začíná povážlivě komplikovat a získává charakteristiky typické pro téměř všechny velké armádní zakázky. Smutný příběh, který dnes můžeme v přímém přenosu sledovat, je však výsledkem celé řady rozhodnutí, která vedou do období, kdy byla ministryní obrany Vlasta Parkanová (tehdy ještě KDU-ČSL, dnes TOP 09). Až v posledních měsících se začalo ukazovat, že kritika nákupu těchto strojů ze strany ČSSD byla rozhodně namístě. A co víc, měla reálný základ.

celý článek

Chystané změny na ministerstvu obrany

6. 6. 2011  |  Z médií

thn-6798_partie-5_6_2011-5_-6_-2011-partie-5_6_2011.jpg

přepis části pořadu TV Prima Partie, věnovaný diskusi k Bílé knize obrany s ministrem obrany Alexandrem Vondrou ze dne 5. 6. 2011

celý článek

ČSSD chystá novou kampaň. A hlavní soupeř? Kalouskova TOP 09

17. 8. 2010  |  Z médií

thn-lya352b4c_hamacek.jpg

převzato z www.lidovky.cz

Socialisté se vzpamatovávají z volební "nevýhry" a navzdory Paroubkovým atakům chystají kampaň. ODS se ve vládě stává neviditelnou. Většina nápadů, které chápeme jako demontáž sociálního státu, pochází z dílny Miroslava Kalouska, vysvětluje volební manažer ČSSD Jan Hamáček, proč je nyní jejich hlavním sokem TOP 09.

celý článek

Hamáček kritizuje poslance VV, milují prý funkce. John to odmítl

6. 8. 2010  |  Z médií

thn-listy-logo2.jpg

Všude se bude šetřit, Poslanecké sněmovny se to však zřejmě netýká. Naopak. Přestože vládní koalice měla ve svých plánech podstatné zeštíhlení příplatkových funkcí, nezdařilo se jí to. Strany ODS, TOP 09 a Věcí veřejné tvrdily, že radikálně sníží počet výborů, podvýborů a komisí ve sněmovně o třetinu, ale skutečnost je taková, že jej sníží o desetinu a navíc přibude množství místopředsedů výborů.

celý článek

Poslanecká kancelář Jana Hamáčka obstála v testu deníku Právo

15. 2. 2010  |  Z médií

thn-logo_pravo.jpg

Zastihnout poslance v jeho regionální kanceláři a promluvit si s ním není nic snadného. O tom se ostatně v pondělí, kdy mají být poslanci k dispozici voličům ve svých krajích, přesvědčilo Právo.
Tváří v tvář se setkalo tento týden jen se dvěma z dvanácti náhodně navštívených zákonodárců.

celý článek


RSS


Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: