Jste zde

Jan Hamáček předal ocenění hasičům a fandil fotbalistům

Hned několik míst Středočeského kraje navštívil v sobotu 16. září předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Oslavil výročí spojení dvou obcí, ocenil hasiče, sledoval historická letadla v akci a také fandil fotbalistům.

Sedlec-Prčice

První zastávkou Jana Hamáčka, kterého doprovázela Kateřina Valachová bylo město Sedlec-Prčice, kde se zúčastnili oslav 140. výročí založení SDH Sedlec a 60. výročí spojení obce. „Obvykle se účastním oslav získání samostatnosti či nezávislosti, ale zde si slavnostně připomínají spojení obcí. A zjevně to mělo smysl, město funguje velmi dobře,“ uvedl Jan Hamáček.

Shlédnout oslavy však nebyl jediný účel návštěvy. „Využil jsem té příležitosti a ocenil jsem medailí předsedy Poslanecké sněmovny Bohumila Janů, čestného starost SDH Sedlec. Je hybnou silou a takovou ikonou sedleckoprčického hasičstva,“ uvedl Hamáček. Pamětní medaili obdržela i starostka Sedlece-Prčic Miroslava Jeřábková.

Jan Hamáček, který je lídr středočeské kandidátky do Sněmovny, si společně s Kateřinou Valachovou, dvojkou této kandidátky, si prohlédli vystavenou hasičskou techniku, ale také zafandili při soutěži pro děti.

Den s historickými letadly

Předseda Sněmovny využil pozvání na Den s historickými letadly na Letišti Benešov. Ten byl ohrožený nepříznivým počasím, ale nakonec plánované ukázky proběhly. Pro Jana Hamáčka nebyla návštěva letiště jen zdvořilostní. „Už jako malý kluk jsem stavěl modely letadel, především vojenských. Snil jsem o tom, že budu stíhací pilot. Moc nechybělo, abych se vydal na vojenskou vysokou školu. Bohužel mi to nedovolil můj zdravotní stav, konkrétně problémy se zrakem,“ prozradil.

Slavnosti levého a pravého břehu

Další plánovanou zastávkou byly již sedmé Slavnosti levého a pravého břehu v Klecanech. Zde předseda Sněmovny z podia pozdravil účastníky oslav společně se středočeskou hejtmankou Jaroslavou Jermanovou, ale také třeba se starostou Zdib Janem Tvrdým. Poté využil možnosti projet se po Vltavě na člunu zdibské obecní policie.

110. let FK Unhošť 

Závěr dne Jana Hamáčka patřil fotbalovému zápasu TJ Unhošť – SK Rakovník. „Dnešní den jsem zakončil na zápase TJ Unhošť s Rakovnickým "béčkem". Domácí zaslouženě vyhráli 2:1 a podepsali tak oslavu 110. výročí založení místního fotbalového klubu. Při oslavě v kabině mi pak unhošťští věnovali šálu. To mě opravdu potěšilo,“ uvedl Jan Hamáček.

On ale také nepřijel s prázdnou. Předal Pamětní medaili a Pamětní list k výročí 110. let FK Unhošť Martinu Šimáčkovi za dlouholetou práci pro klub. „A zejména za to, jak pracuje s mládeží,“ dodal předseda Poslanecké Sněmovny Jan Hamáček.

Další články

Jan Hamáček v premiérovém Duelu speciál na TV Barrandov

Zástupci nejvýznamnějších politických stran se poprvé utkali v Duelu Jaromíra Soukupa - Speciál. Oponentem Jana Hamáčka byl například Andrej Babiš, Vojtěch Filip, Markéta Pekarová Adamová, Jan Skopeček nebo Ivan Bartoš. Celý záznam najdete zde.

Rozhovor pro pozary.cz

Hasiče Jan Hamáček navštěvuje pravidelně. "Moc si vážím jejich práce a snažím se přispět k tomu, aby měli méně administrativy, lepší platové podmínky i vybavení," řekl Jan Hamáček v rozhovoru pro server požáry.cz Můžete se podívat zde.

Na Sázavě vodákům počasí přálo

Navzdory zprávám o zhoršené sjízdnosti řek po nedávných tropických vedrech vyrazil předseda Poslanecké sněmovny a středočeský lídr kandidátky za ČSSD do Sněmovny Jan Hamáček v sobotu odpoledne na Sázavu.