Jste zde

Spolana, Linet a plochá dráha

Středu strávil Jan Hamáček v podnicích na Mělnicku a také na Kladensku. Navečer pak sledoval společně s Kateřinou Valachovou extraligu v ploché dráze družstev.

Spolana Neratovice

První zastávkou Jana Hamáčka byla společnost Spolana Neratovice. Zde se setkal s generálním ředitelem Karlem Pavlíčkem, ale také prohlédl provoz podniku. Kromě jiného se zajímal o podmínky zaměstnanců, a to nejen platové. Na závěr návštěvy poobědval v podnikové jídelně.

„Ani byste si dnes nevšimli, že zde před patnácti lety řádily povodně. K povodním ve Spolaně mě váže jedna vzpomínka. V roce 2002 jsme vyrazili s naším skautským oddílem na pomoc povodněmi zasažené Spolaně a celých 24 hodin jsme pomáhali s hasiči a dalším dobrovolníky se stavbou protipovodňových valů a s odčerpáváním vody. Dnes jsem si na to vzpomněl a schválně jsem se zeptal, jak jsou připraveni na případné povodně. Uvítal jsem, že se protipovodňová opatření od té doby značně zlepšila a při velké vodě v roce 2013 se už situace neopakovala,“ zavzpomínal předseda Sněmovny.

Ze Spolany se se svým doprovodem přesunul do Synthosu Kralupy.  Uvítala ho předsedkyně představenstva Jolanta Brudnicka. Spolu s ní si prohlédl podnik. I zde se zajímal o podmínky zaměstnanců.

Nelahozeves

Po Synthosu se zajel podívat do Nelahozevsi, kde si prohlédl především zdejší Základní školu Antonína Dvořáka. „Musím ocenit, jak je moderně vybavená,“ poznamenal Jan Hamáček. Přímo ve škole se setkal i se starostou Okresního sdružení hasičů Radkem Modesem. S ním si měl hodně co říct. V posledních měsících totiž navštívil spoustu středočeských stanic a seznámil se s problémy dobrovolných i profesionálních hasičů. „Rád bych se zasadil o to větší motivaci zaměstnavatelů, aby snáz uvolňovali hasiče k zásahům i na cvičení,“ uvedl Jan Hamáček, který je lídrem kandidátky středočeských sociálních demokratů do Sněmovny.

Linet Slaný

Do tohoto podniku Jana Hamáčka doprovázela i Kateřina Valachová.  Zde si oba prohlédli výrobu, ale opět se zajímali především o podmínky zaměstnanců.

„Tato návštěva mne utvrdila hned v několika věcech:  české zlaté ruce a hlavy se stále velmi dobře dokážou prosadit ve světe, nutně musíme řešit podporu získáváni nových pracovních sil. A také podporovat technické vzdělávání, a to na všech úrovních,“ řekla Kateřina Valachová, která je na kandidátce středočeských sociálních demokratů hned na druhém místě.

Extraliga v ploché dráze družstev

Spolu se pak oba politici vydali do nedalekého závodního areálu, kde sledovali extraligu v ploché dráze družstev. Ještě předtím pochopitelně navštívili depo se závodníky.

„Je škoda, že se plochá dráha, která patří v České republice k tradičním motoristickým disciplínám, v posledních letech dostává trochu stranou ostatních sportů. Přitom loni česká reprezentace zaznamenala na mistrovství světa družstev v Mariánských Lázních skvělý úspěch,“ řekl Jan Hamáček.

„Slavné příběhy a tradice českých plochodrážníků dnes trochu bojují o své přežití, ale nové mladé talenty, které jsem viděla ve Slaném, dávají naději, že se na výsluní tohoto sportu zase vrátíme“ doplnila ho Kateřina Valachová.

 

 

Další články

Na varšavském summitu Iniciativy tří moří

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček zastupoval Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

Rozhovor pro Právo

Jan Hamáček v rozhovoru pro Právo mluvil o jednáních s ANO o případné vládní spolupráci.

Šedesát obcí má nové znaky nebo vlajky, dvě se staly městysem

Dekrety o udělení obecního symbolu - znaku nebo vlajky - předal ve středu 31. května 2017 starostkám a starostům téměř šedesáti obcí České republiky ve Sněmovně její předseda Jan Hamáček. Osobně vyzdvihl v projevu před starosty možnost s nimi diskutovat a mít zpětnou vazbu od těch, kteří jsou v "první linii". "