Jste zde

Spolana, Linet a plochá dráha

Středu strávil Jan Hamáček v podnicích na Mělnicku a také na Kladensku. Navečer pak sledoval společně s Kateřinou Valachovou extraligu v ploché dráze družstev.

Spolana Neratovice

První zastávkou Jana Hamáčka byla společnost Spolana Neratovice. Zde se setkal s generálním ředitelem Karlem Pavlíčkem, ale také prohlédl provoz podniku. Kromě jiného se zajímal o podmínky zaměstnanců, a to nejen platové. Na závěr návštěvy poobědval v podnikové jídelně.

„Ani byste si dnes nevšimli, že zde před patnácti lety řádily povodně. K povodním ve Spolaně mě váže jedna vzpomínka. V roce 2002 jsme vyrazili s naším skautským oddílem na pomoc povodněmi zasažené Spolaně a celých 24 hodin jsme pomáhali s hasiči a dalším dobrovolníky se stavbou protipovodňových valů a s odčerpáváním vody. Dnes jsem si na to vzpomněl a schválně jsem se zeptal, jak jsou připraveni na případné povodně. Uvítal jsem, že se protipovodňová opatření od té doby značně zlepšila a při velké vodě v roce 2013 se už situace neopakovala,“ zavzpomínal předseda Sněmovny.

Ze Spolany se se svým doprovodem přesunul do Synthosu Kralupy.  Uvítala ho předsedkyně představenstva Jolanta Brudnicka. Spolu s ní si prohlédl podnik. I zde se zajímal o podmínky zaměstnanců.

Nelahozeves

Po Synthosu se zajel podívat do Nelahozevsi, kde si prohlédl především zdejší Základní školu Antonína Dvořáka. „Musím ocenit, jak je moderně vybavená,“ poznamenal Jan Hamáček. Přímo ve škole se setkal i se starostou Okresního sdružení hasičů Radkem Modesem. S ním si měl hodně co říct. V posledních měsících totiž navštívil spoustu středočeských stanic a seznámil se s problémy dobrovolných i profesionálních hasičů. „Rád bych se zasadil o to větší motivaci zaměstnavatelů, aby snáz uvolňovali hasiče k zásahům i na cvičení,“ uvedl Jan Hamáček, který je lídrem kandidátky středočeských sociálních demokratů do Sněmovny.

Linet Slaný

Do tohoto podniku Jana Hamáčka doprovázela i Kateřina Valachová.  Zde si oba prohlédli výrobu, ale opět se zajímali především o podmínky zaměstnanců.

„Tato návštěva mne utvrdila hned v několika věcech:  české zlaté ruce a hlavy se stále velmi dobře dokážou prosadit ve světe, nutně musíme řešit podporu získáváni nových pracovních sil. A také podporovat technické vzdělávání, a to na všech úrovních,“ řekla Kateřina Valachová, která je na kandidátce středočeských sociálních demokratů hned na druhém místě.

Extraliga v ploché dráze družstev

Spolu se pak oba politici vydali do nedalekého závodního areálu, kde sledovali extraligu v ploché dráze družstev. Ještě předtím pochopitelně navštívili depo se závodníky.

„Je škoda, že se plochá dráha, která patří v České republice k tradičním motoristickým disciplínám, v posledních letech dostává trochu stranou ostatních sportů. Přitom loni česká reprezentace zaznamenala na mistrovství světa družstev v Mariánských Lázních skvělý úspěch,“ řekl Jan Hamáček.

„Slavné příběhy a tradice českých plochodrážníků dnes trochu bojují o své přežití, ale nové mladé talenty, které jsem viděla ve Slaném, dávají naději, že se na výsluní tohoto sportu zase vrátíme“ doplnila ho Kateřina Valachová.

 

 

Další články

Dny NATO v Ostravě

Jan Hamáček se zúčastnil programu dnů NATO, které se konaly tradičně v Ostravě. Nejen, že zde mluvil s armádními odborníky, ale diskutoval i s návštěvníky akce.

Setkání se slovenským protějškem v Tatrách

S předsedou Národní rady Slovenské republiky Andrejem Dankem se Jan Hamáček setkal v Tatrách, část jednání probíhala dokonce přímo na Lomnickém štítě. Mluvilo se o bezpečnosti, o zkušenostech s Eurem nebo se zvyšováním minimální mzdy.

Radek Vondráček stanovil Jana Hamáčka prvním místopředsedou PS PČR

Nově zvolený šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček stanoví statutárním místopředsedou svého předchůdce – Jana Hamáčka z ČSSD. Podle svých slov si jej vybral na základě odbornosti a zkušeností. Informovala o tom Česká televize zde.