Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

26. 10. 2016  |  Tiskové zprávy

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje:

"Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR zítra ocení pana Jiřího Bradyho za jeho celoživotní postoje. Chceme tak připomenout jeho osud a utrpení, kterým si musel s ohledem na svůj původ projít v době nacistického režimu. Osobně si velmi vážím přínosu pana Bradyho k vzdělávání dalších generací i k obnově demokracie v naší zemi.

Byla to ostatně právě Poslanecká sněmovna, která Jiřího Bradyho na státní vyznamenání navrhla. I proto jsem rád, že v prostorách Poslanecké sněmovny proběhne slavnostní shromáždění, které Jiřího Bradyho důstojně ocení.

Úctu a poděkování si stejně tak zaslouží i řada těch, kterým bude 28. října večer předáno prezidentem republiky státní vyznamenání, a to i s ohledem na skutečnost, že mezi navrhovateli byly obě komory Parlamentu ČR.  Proto jsem se rozhodl zúčastnit se tradiční ceremonie připomínající vznik československého státu a slavnostního předávání státních vyznamenání ve Vladislavském sále. Následné oslavy se účastnit nebudu. Je to můj osobní postoj k událostem posledního týdne.

Byl bych rád, aby slavnostní ceremoniál, který se ve čtvrtek odehraje v prostorách Poslanecké sněmovny, byl vnímán také jako projev úcty k 28. říjnu."

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR ocení Jiřího Bradyho na svém slavnostním shromáždění, které se uskuteční ve čtvrtek 27. října 2016 v 11:00 hodin.

Komentáře
Kalendář akcí

Tiskové zprávy

4. 7. 2017

Jan Hamáček se chystá na summit Iniciativy tří moří za účasti prezidenta USA D. Trumpa

Předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček bude ve čtvrtek 6. července zastupovat Českou republiku na summitu Iniciativy tří moří, který se koná ve Varšavě za účasti prezidenta USA Donalda Trumpa.

23. 6. 2017

Jan Hamáček: Mladá Boleslav by se měla dočkat odlehčení v dopravě

Tisková zpráva, 23. 6. 2017

Nevyhovující komunikace, které jsou nyní příčinou kolon v Mladé Boleslavi, by se měly dočkat tolik potřebného dalšího rozšíření nebo modernizace. Stejně tak by mělo dojít k rekonstrukci či výstavbě objízdných tras páteřních komunikaci v majetku kraje. Dnes se na tom shodli na schůzce, kterou inicioval předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, zástupci ekonomických ministerstev, mladoboleslavští i krajští zastupitelé včetně ministra průmyslu a obchodu Jiřího Havlíčka, primátora Mladé Boleslavi Raduana Nwelatiho nebo radního pro dopravu Středočeského kraje Františka Petrtýla. „Chceme odlehčit dopravě, nynější komunikace již nevyhovují,“ uvedl Jan Hamáček (ČSSD), který byl do Sněmovny zvolen právě za Mladoboleslavsko.

26. 10. 2016

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Jana Hamáčka k ocenění Jířího Bradyho

Vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka k ocenění pana Jiřího Bradyho za celoživotní postoje: